Pasivní a nízkoenergetické domy

Jedinečná nabídka - co Vám jinde nenabídnou !!!

Rodinný dům (viz foto níže) již za cenu od 740 tis. Kč. A ne jen tak obyčejný! Za tuto cenu můžete mít dům v tzv. PASIVNÍM STANDARDU!! Což představuje velmi nízké náklady na provoz domu (vytápění), tedy z ušetřených peněz hravě zvládnete hradit například hypotéku.

V čem spočívá kouzlo naší bezkonkurenčně nízké ceny? V uvedené ceně je veškerý potřebný stavební materiál pro stavbu PASIVNÍHO DOMU a my Vám dáváme na výběr, zda stavbu budete chtít realizovat vlastními silami nebo stavební firmou, kterou si sami pro stavbu zajistíte. Nebo Vám můžeme nabídnout podmínky pro stavbu naší stavební firmou a to přesně v rozsahu, jaký se Vám bude nejvíce zamlouvat. Můžeme pro Vás zrealizovat celou stavbu na klíč, nebo jen její část, a to v různých fázích rozpracovanosti, přesně dle Vaší představy...

Co dál? Napiště nám, zavolejte, navštivte nás. Rádi si s Vámi sedneme a osobně všechny možnosti probereme :-)

E-mail: info@enroll.cz 

Obecně o našich zkušenostech s výstavbou pasivních domů:

Naše společnost spolupracuje s řadou firem, které se zabývají návrhy, projekty nebo samotnou výstavbou nízkoenergetických a pasivních domů. A protože vyrábíme celulózovou izolaci TEMPELAN a ČESKÁ CELULÓZA, samozřejmě jsme vyhledávaným partnerem těchto firem pro dodávky kvalitní a tuzemské tepelné izolace do těchto domů.

Naše zkušenosti se stavbou pasivních a nízkoenergetických domů jsou již dlouholeté (od r. 2008). Za tu dobu jsme pomáhali s výstavbou a dodávali jsme TEMPELAN již do stovek těchto domů.

Máte-li zájem o stavbu takového domu, obraťte se na nás, ať už jste odkudkoliv z ČR. Kontakty máme po celé ČR.

E-mail: info@enroll.cz

PŘIPRAVOVANÉ PROJEKTY

Pasivní dům v obci Liberec Vratislavice


Konstrukce: sendvič z profilu I 350 mm, 350 mm celulózové izolace TEMPELAN, z vnitřní strany OSB, z vnější strany dřevovláknitá deska PAVATEX.

• Obytná plocha 165 m2
• Tepelná ztráta
• Rekuperace : Elektrodesign s fotokatalytickým čištěním vstupního vzduchu
• Zdroj tepla : 6 kW tepelné čerpadlo VEGA AIR - vzduch – voda, které ohřívá vodu v akumulační nádrži.

Akumulační nádrž zásobuje teplou vodou všechny spotřebiče teplé vody v domě:

• Koupelna – umyvadla + sprchový kout, vana
• Kuchyň - myčka, pračka, dřez

Veškerá teplá voda z domu je sváděna do sběrné nádrže, ve které je umístěno další tepelné čerpadlo voda-voda 2 kW s výstupní teplotou 70°C.
Po odčerpání tepla – a jeho převodu do akumulační nádrže - je ochlazená voda vypuštěná do kanalizace a celý proces se kontinuálně opakuje. Dalším zdrojem energie je fotovoltaická elektrárna výkonu 3 kW. Veškerá vyrobená elektřina je ukládána do 12 / 200 Ah baterií, ze kterých je elektřina přednostně odebírána na dohřev vody v akumulační nádrži.

Záložní zdroj tepla: malý kotel na pelety 8 kW – napojen na aku nádrž.
Záložní zdroj energie: elektrocentrála 2 kW + generátor na bioplyn. 

Projekty ve výstavbě

Představujeme vám další stavbu z našeho stavebního systému založeného na dřevěných nosnících I, který vyvinuli naši technici ve spolupráci s firmou CzechPan.


Fotografie jsou ze vzorového domku o vnitřním rozměru 10 x 5 m, který je aktuálně dokončován ve Vysokém nad Jizerou. Tento typ stavby je vhodný jako startovací bydlení pro mladé rodiny anebo pro seniory, kteří jsou již sami.
50 m2 obytného plochy je dostačující pro spokojené bydlení.
Dřevostavby se vyznačují lehkou konstrukcí. Při stavbě základů jsme se přiklonili k zemním vrutům. Standardní základová deska je daleko dražší. Zemní vruty jsou dostatečně nosné, jejich montáž je rychlá. Výsledná konstrukce je levnější. 

Termín realizace: duben - květen 2018

Konstrukce dřevostaveb

Stavební systém z nosníků I

Stavební systém z nosníků I Konstrukce dřevostaveb

Výhody tohoto stavebního systému:

a) Váha
Nosníky jsou lehké, takže velmi jednoduché na manipulaci na stavbě. Celou hrubou stavbu zvládnou 2 vyškolení pracovníci za několik dní.

b) Nosnost
Nosníky mají obrovskou nosnost, takže je možné je použít na daleko větší rozpony, než standardní stavební dřevo. Nosníků je celá řada, takže není problém si vybrat pro daný účel optimální nosník.

c) Nosníky jsou ztužené deskou OSB, takže výsledný skelet má obrovskou nosnost a statickou pevnost ve všech směrech.

Difůzně otevřená konstrukce

d) Z vnější strany je možné použít dřevovláknitou desku
(AGEPAN, STEICO) takže výsledná skladba je difúzně otevřená. Není proto třeba lámat si hlavu parotěsnými fóliemi.

Možnost rychlého a dokonalého izolování foukanou izolací

e) Výsledná konstrukce se vyznačuje svislými, hladkými sekcemi bez jakýchkoliv příčných vzpěr. To umožní jednoduchou, ale zato dokonalou aplikaci foukaných izolací na bázi celulózy, bez rizika tepelných mostů nebo rizika, že se do některých částí konstrukce tepelná izolace nedostane.

Neomezená životnost izolace v konstrukci

f) Vzhledem k tomu, že tepelná izolace je integrována do konstrukce obvodové stěny, nehrozí riziko jakéhokoliv poškození tepelné izolace. Tím je možné deklarovat neomezenou životnost celulózových izolací v konstrukci stěny. Je tedy možné tvrdit, že izolace bude mít stejnou životnost jako samotný dům.
Toto se ale v žádném případě nedá tvrdit o zateplovacích systémech na bázi EPS. 

Vynikající tepelně izolační vlastnosti

g) Vzhledem k tomu, že obvodová stěna je vyplněna celulózovou izolací TEMPELAN, vykazuje obvodová stěna o 40% lepší tepelně izolační vlastnosti než srovnatelná stěna vyplněná minerální rohoží. Toto se samozřejmě příznivě promítne do nákladů na vytápění domu.

Cena hrubé stavby

Vzhledem k faktu, že montáž je velmi jednoduchá a rychlá, je možné ji realizovat s minimálním počtem pracovníků, výsledná cena hrubé stavby je vždy nižší než jiných, srovnatelných typů konstrukcí. A je jedno, jestli bude klient porovnávat zděné konstrukce, nebo konstrukce dřevostaveb.

Závěr

Závěrem lze konstatovat, že konstrukce stěn na bázi pomocí I – OSB nosníků, představuje velmi moderní a progresivní metodu výstavby dřevostaveb. Poskytuje jak projektantům, tak i klientům širokou škálu možností v konstrukci domu při zachování špičkových technických parametrů s důrazem na tepelně izolační vlastnosti. 

Napište nám

ENROLL CZ spol. s r.o. - ekologické izolační systémy

  1. Adresa: 
  2. ENROLL CZ spol. s r.o.
    Nová Ves 190,
    463 31 Chrastava
  1. Telefon: +420 482 720 511
  2. E -mail: info@enroll.cz
Adresa

ENROLL CZ spol. s r.o.
Nová Ves 190,
463 31
Nová ves u Liberce

Kontakty

E- mail: info@enroll.cz            
Telefon: +420 482 720 511

Odkazy

Web