Projekty ve výstavbě

Představujeme vám další stavbu z našeho stavebního systému založeného na dřevěných nosnících I, který vyvinuli naši technici ve spolupráci s firmou CzechPan.

Fotografie jsou ze vzorového domku o vnitřním rozměru 10 x 5 m, který je aktuálně dokončován ve Vysokém nad Jizerou. Tento typ stavby je vhodný jako startovací bydlení pro mladé rodiny anebo pro seniory, kteří jsou již sami.

50 m2 obytného plochy je dostačující pro spokojené bydlení.


Dřevostavby se vyznačují lehkou konstrukcí. Při stavbě základů jsme se přiklonili k zemním vrutům. Standardní základová deska je daleko dražší. Zemní vruty jsou dostatečně nosné, jejich montáž je rychlá. Výsledná konstrukce je levnější.

 

Na následujících obrázcích je dobře vidět stavba obvodové a vnitřní nosné stěny z profilů I

Podlaha je zhotovená z profilů 350 mm, obvodová stěna z profilů 200 mm, strop z profilů 500 mm. Tyto profily budou na závěr montáže vyfoukány celulózovou izolací TEMPELAN – zajistí tak minimální tepelnou ztrátu, a tedy minimální náklady na vytápění objektu. Protože je tepelná izolace integrovaná do nosné konstrukce – její životnost je neomezená – na rozdíl od dodatečného zateplení EPS.

 

 

 

 

 

 

 

Následující snímky ukazují jednoduchost „spodní konstrukce“.
Na zemní vruty se připevní nosné trámy z BSH trámů. Na ně se již montuje podlaha domu.

Jednoduché. . . . . . rychlé . . . . . levné. . . . . prostě nádhera.

 

 

 

 

 

 

 

 

^